• svg
  • svg
  • svg
  • svg
  • svg
  • svg
thumb

دفتر مرکزی تهران

جاده آبعلی - بعد از جاجرود - شهر صنعتی خرمدشت - بلوار خرمدشت - جنب میدان صنعت - پلاک 123

درخواست مشاوره

به دنبال مشاوره رایگان در کوتاهترین بازه زمانی ممکن در مورد خطوط هوای فشرده موردنیاز مجموعه خود هستید؟

* Please Fill Required Fields *
img

تماس با کارشناس

09121495023

ساعت کاری

ما خوشحالیم که در طول ساعات کاری با شما ملاقات کنیم. لطفا یک قرار ملاقات بگذارید

  • شنبه تا چهارشنبه8 صبح الی 17 عصر
  • svg
  • svg
  • svg
thumb

دفتر مرکزی تهران

جاده آبعلی - بعد از جاجرود - شهر صنعتی خرمدشت - بلوار خرمدشت - جنب میدان صنعت - پلاک 123

درخواست مشاوره

به دنبال مشاوره رایگان در کوتاهترین بازه زمانی ممکن در مورد خطوط هوای فشرده موردنیاز مجموعه خود هستید؟

* Please Fill Required Fields *
img

تماس با کارشناس

09121495023

ساعت کاری

ما خوشحالیم که در طول ساعات کاری با شما ملاقات کنیم. لطفا یک قرار ملاقات بگذارید

  • شنبه تا چهارشنبه8 صبح الی 17 عصر

کمپرسور اسکرو

خرید و فروش کمپرسور اسکرو و درایر

خرید کمپرسور اسکرو برای اولین بار:

در مقاله‌ای با عنوان انواع کمپرسورهای هوا و کاربرد آن‌ها به بررسی انواع کمپرسور باد و تفاوت‌های هریک پرداختیم. در این مقاله قصد داریم نکات اساسی برای خرید کمپرسور اسکرو را بررسی کنیم تا سوال‌های احتمالی شما را در این خصوص پاسخ داده باشیم:

در صورتی که برای اولین بار قصد خرید کمپرسور باد اسکرو برای ماشین آلات تولیدی‌تان را دارید، ابتدا کاتالوگ و دستورالعمل راه اندازی دستگاه را مطالعه کنید. در اکثر مواقع شرکت تولید کننده تجهیزات مشخصات کمپرسور مورد نیاز دستگاه را در کاتالوگ قید می‌کند.

بخشی از تجهیزات کارخانه و سیستم شما که بالاترین فشار کاری را نیاز دارد، تعیین کننده فشار کاری کمپرسور نیز هست. بهتر است ۱.۵بار به حداقل فشار مورد نیازتان اضافه کنید تا افت فشاری که غالبا در سیستم هوای فشرده ( لوله کشی ها، درایر و … ) رخ می‌دهد را جبران کند.

پس از تعیین فشار، جمع هوای مصرفی تک تک ماشین آلات کارخانه خود را محاسبه کنید. این عدد برابر با حداقل حجم هوای تولیدی کمپرسور جدید خواهد بود.

ظرفیت کمپرسور باد اسکرو می‌بایست از مقدار مصرف باد در کارخانه بیشتر باشد تا علاوه بر تامین هوای فشرده، کمپرسور اسکرو زمان کافی برای استراحت و قرار گرفتن در حالت آنلود را داشته باشد.

خرید کمپرسور اسکرو هنگامی که یک کمپرسور پیستونی دارید اما پاسخگوی نیاز شما نیست:

در حالی که دستگاه جدیدی به مجموعه خود اضافه کرده‌اید که سبب شده کمپرسور پیستونی شما جوابگوی هوای مورد نیاز شما نباشد و به این دلیل قصد دارید کمپرسور باد اسکرو به مجموعه خود اضافه کنید، حجم این کمپرسور جدید متناسب است با دستگاه‌های جدیدی که به مجموعه خود اضافه کرده‌اید. البته نکته مهمی که بهتر است در نظر داشته باشید این است که احتمال طرح توسعه و افزودن دستگاه‌های جدید را در بررسی کنید. اگر احتمال می‌دهید در آینده نزدیک دستگاه‌های دیگری نیز به مجموعه خود اضافه خواهید کرد کمپرسور فعلی را به گونه‌ای انتخاب کنید که امکان تامین هوای آن‌ها را نیز داشته باشد.

بهتر است، کمپرسور اسکرو را به عنوان کمپرسور اصلی شرکت قرار دهید و کمپرسور پیستونی قدیمی را به عنوان کمپرسور دوم و ذخیره قرار دهید.

تهیه کمپرسور اسکرو در شرایطی که این دستگاه جایگرینی برای کمپرسور اسکرو قدیمی و مستهلک است:

فشار و حجم هوای تولید کمپرسور فعلی خود را چک کنید. اگر فشار و حجم کمپرسور قدیمی شما جوابگوی کار شما بوده است کمپرسور جدید را با همان مشخصات خریداری کنید. فقط احتمال افزایش ماشین آلات تولیدی‌تان را در نظر داشته باشید. اگر احتمال می دهید ممکن است دستگاه های خود را افزایش دهید کمپرسور بزرگ‌تری را نسبت به کمپرسور قبلی انتخاب کنید.

شما در حال حاضر کمپرسور اسکرو دارید ولی به هوای بیشتری نیاز دارید:

در این حالت، شما می‌توانید یک کمپرسور هم اندازه با کمپرسور قبلی خریداری کنید و از هر دو کمپرسور در کار خود استفاده کنید. علاوه بر این شما می‌توانید یک کمپرسور بزرگتر خریداری کنید و کمپرسور قدیمی خود را به عنوان پشتیبان و ذخیره در سیستم قرار دهید.

مساحت کارخانه و فاصله کمپرسور از نقاط مصرف در انتخاب یکی از این دو گزینه نقش دارد.

از دیگر سوال‌های رایجی که و مشتریان عزیز از ما می‌پرسند این است که کمپرسور اسکرو با دور متغیر چه تفاوتی با کمپرسور با دور ثابت دارد و دیگر اینکه کمپرسور اسکرو تسمه‌ای بهتر است یا کمپرسور با کوپل مستقیم؟ در ادامه به توضیح این دو مورد می پردازیم.

کمپرسور با سرعت متغیر (دور متغیر)

کمپرسور اسکرو با سرعت متغیر این امکان را دارد که بر مبنای حجم مورد نیاز، هوای فشرده تولید کند. به عبارت ساده تر زمانی که هوای بیشتری نیاز است سرعت حرکت روتور ها افزایش می یابد و زمانی که مصرف هوا کم است روتور ها با سرعت کمتری حرکت می‌کنند.

کمپرسور با سرعت متغیر به صورت عمومی مصرف انرژی کمتری دارند ولی در صورتی که شرایط زیر برقرار باشد استفاده از این کمپرسور‌ها توصیه نمی‌شود.

در صورتی که کمپرسور در اکثر مواقع با ۹۰-۱۰۰% سرعت خود کار کند، این واقعیت وجود دارد که کمپرسور با سرعت متغیر زمانی که با حداکثر سرعت خود کار می‌کند در مقایسه با کمپرسور اسکرو با دور ثابت با همان سرعت، انرژی بیشتری مصرف می‌کند.
در صورتی که کمپرسور همواره بین ۱۰- ۲۰% حداکثر سرعت خود کار کند. در واقع این حالت نشان دهنده این موضوع است که کمپرسور به اشتباه بسیار بزرگتر از نیاز، انتخاب شده است و بهتر بود که کمپرسور با دور ثابت و با حجم کمتری خریداری می‌شد. علاوه بر این در صورتی که کمپرسور همواره با سرعت پایین حرکت کند هزینه تعمیرات آنها بالا می‌رود.
کمپرسور با دور متغیر در صورتی گزینه مناسبی است که به طور متوسط بین ۵۰-۸۰% حداکثر ظرفیت خود کار کند.

کمپرسور اسکرو با انتقال نیرو توسط تسمه یا انتقال مستقیم نیرو:

در کمپرسور های اسکرو معمولا به دو روش نیرو از الکتروموتور به هواساز انتقال می یابد. یا انتقال به وسیله تسمه یا به صورت کوپل مستقیم هواساز به الکتروموتور.

در انتقال قدرت به وسیله تسمه، پولی نصب شده روی شفت الکتروموتور و پولی نصب شده روی شفت هواساز به وسیله تسمه به یکدیگر مرتبط می شوند. ولی در کمپرسور های کوپل مستقیم ایرند مستقیما به الکتروموتور متصل شده است.

کمپرسورهای تسمه‌ای معمولا فضای کمتری اشغال می‌کنند ولی صدای بیشتری در مقایسه با کمپرسورهای کوپل مستقیم دارند.