• svg
  • svg
  • svg
  • svg
  • svg
  • svg
thumb

دفتر مرکزی تهران

جاده آبعلی - بعد از جاجرود - شهر صنعتی خرمدشت - بلوار خرمدشت - جنب میدان صنعت - پلاک 123

درخواست مشاوره

به دنبال مشاوره رایگان در کوتاهترین بازه زمانی ممکن در مورد خطوط هوای فشرده موردنیاز مجموعه خود هستید؟

* Please Fill Required Fields *
img

تماس با کارشناس

09121495023

ساعت کاری

ما خوشحالیم که در طول ساعات کاری با شما ملاقات کنیم. لطفا یک قرار ملاقات بگذارید

  • شنبه تا چهارشنبه8 صبح الی 17 عصر
  • svg
  • svg
  • svg
thumb

دفتر مرکزی تهران

جاده آبعلی - بعد از جاجرود - شهر صنعتی خرمدشت - بلوار خرمدشت - جنب میدان صنعت - پلاک 123

درخواست مشاوره

به دنبال مشاوره رایگان در کوتاهترین بازه زمانی ممکن در مورد خطوط هوای فشرده موردنیاز مجموعه خود هستید؟

* Please Fill Required Fields *
img

تماس با کارشناس

09121495023

ساعت کاری

ما خوشحالیم که در طول ساعات کاری با شما ملاقات کنیم. لطفا یک قرار ملاقات بگذارید

  • شنبه تا چهارشنبه8 صبح الی 17 عصر

تعمیر کمپرسور اسکرو

تعمیر یا اورهال کمپرسور اسکرو:

به منظور افزایش کارایی و راندمان کمپرسور های اسکرو به عنوان یکی از تجهیزات بسیار کاربردی و مهم در صنعت مهم است که در رابطه با روند تعمیر کمپرسور اسکرو از یک سری قوانین و مقررات استاندارد و خاص تبعیت کنیم. به همین منظور گروه صنعتی ایرکامپ به عنوان یک تشکیلات فنی ومهندسی و با پشتوانه کادر مجرب خود توانسته است تا گام‌های مهمی در راستای تعمیر کمپرسور اسکرو،اورهال و بازگردانی این تجهیز حیاتی و مهم به چرخه صنعت کشور بردارد.

انجام سرویس‌های دوره ای کمپرسور، جهت بررسی استاندارد و کارکرد تجهیزات هوای فشرده ضروری می‌باشد. این سرویس‌های دوره‌ای یا اورهال کمپرسور توسط شرکت‌های سازنده ماشین آلات تدوین می‌گردد. اما انجام به موقع سرویس، تعمیرات و نگهداری از آسیب‌های احتمالی وارده به کمپرسور جلوگیری می‌کند.

از موارد مهم انجام اورهال کمپرسور؛ استفاده از قطعات و کیت‌های اصلی و اورجینال می‌باشد. گروه صنعتی ایرکامپ متشکل از متخصصان و مهندسین و با کادری مجرب دستورالعمل استانداردی را در خصوص سرویس های تعمیرات و نگهداری ارائه داده است. سرویس دوره ای کمپرسور شامل تعویض روغن کمپرسور، تعویض فیلتر هوا، تعویض فیلتر روغن، تعویض فیلتر سپراتور، رگلاژ تسمه ها، بازدید آنلودر و بازدید رادیاتور کمپرسور می‌باشد.

لذا جهت انجام سرویس دوره‌ای کمپرسور، ساعت کارکرد آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

کمپرسور اسکرو برای تامین هوای فشرده بیش از ۱۰۰۰ لیتر بر دقیقه مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی خوب کمپرسور اسکرو صدای کم و قابلیت کارکرد مداوم و بدون وقفه است . همچنین برخورداری از سیستم کنترل plc از دیگر ویژگی های خوب کمپرسور اسکرو می باشد .

کمپرسور اسکرو برای تولید هوای فشرده به صورت مداوم و ۲۴ ساعته مناسب است.

یکی از ویژگی های خوب کمپرسور اسکرو صدای بسیار کم در مقایسه با کمپرسور پیستونی است.

در جدول زیر مشخصات فنی کمپرسور های اسکرو بر حسب میزان تولید هوا در فشار ۸ و ۱۰ بار نشان داده شده است.

تفاوت کیفیت ساخت کمپرسور اسکرو در چیست؟

پیش از آنکه عوامل تاثیر گذار در کیفیت کمپرسور اسکرو را برای شما شرح دهیم، بهتر است ابتدا در مورد نحوه عمکرد کمپرسور اسکرو و اجزا تشکیل دهنده آن صحبت کنیم.

نحوه کار کمپرسور اسکرو

همانطور که از نام این نوع کمپرسور ها بر می آید، روغن به بخش هایی از این کمپرسور تزریق می شود. در ادامه توضیح خواهیم داد که روغن به چه دلیل و به چه بخش هایی تزریق می شود. ابتدا هوا از فیلتر هوا عبور کرده و وارد ایرند کمپرسور اسکرو می شود، در ایرند هوا فشرده شده و همراه روغن از ایرند خارج میشود و برای جدا سازی روغن از هوا ، این ترکیب وارد مخزن سپراتور می شود، هوا از روغن جدا می شود و وارد رادیاتور کمپرسور می شود تا دمای آن کاهش یافته تا وارد مخزن شود.

اجزا کمپرسور اسکرو : ( ایرند – Airend – هواساز مارپیچی )

هنگامی که شیر ورودی هوا باز می‌شود و به اصطلاح دستگاه در شرایط  تحت بار (Load)  قرار می‌گیرد، هوا وارد بخش مارپیچی هواساز می‌شود.

واحد مارپیچی کمپرسور عمل مکش وفشرده سازی را انجام می دهد. در حین این فرایند روغن به این بخش تزریق می‌شود. روغن دو وظیفه مهم را به عهده دارد. وظیفه اول خنک کاری و روغن کاری است و وظیفه دوم آب بندی و پر کردن فضای خالی میان دو روتور را به عهده دارد . حالا ترکیبی از روغن و هوای فشرده ایجاد شده است.

ترکیب هوا و روغن به وسیله یک شیر یکطرفه، از هواساز خارج می‌شود. این شیر اجازه نمی‌دهد که روغن مجددا به واحد هواساز بازگردد.

اجزا کمپرسور اسکرو: ( مخزن سپراتور – مخزن جداکننده روغن از هوا )

در این مرحله می بایست روغن از هوا جدا شود. اینفرایند در یک مخزن جداکننده صورت می‌گیرد. بیشتر روغن موجود در هوا بر اثر نیروی گریز از مرکز از هوا جدا می شود ( همانند آنچه در ماشین لباس شویی رخ می‌دهد). این روغن در انتهای مخزن سپراتور جمع می شود و مجددا به هواساز برگردانده می شوند. در این زمان هوا آماده است که از کمپرسور خارج شود ولی قبل از آن باید از رادیاتور عبور کند.

اجزا کمپرسور اسکرو (رادیاتور کمپرسور اسکرو )

در این مرحله، هوای فشرده بسیار گرم می شود. این دما معمولا حدود ۸۰ درجه است. بنابراین می بایست قبل از خروج از کمپرسور هوا خنک شود و دما آن به ۲۵- ۴۰ درجه برسد . این فرایند در رادیاتور صورت می پذیرد.

علاوه بر هوا، روغن نیز می بایست خنک شود. روغن گرم به بخش دیگر رادیاتور که مخصوص خنک سازی روغن است فرستاده می شود. میزان سرد کردن روغن به وسیله یک شیر ترموستاتیک کنترل می شود. هنگامی که دستگاه مدت زمان زیادی خاموش بوده باشد و دمای روغن پایین باشد شیرترموستاتیک مسیر ورود روغن به رادیاتور را می بندد.

تفاوت بین کمپرسور اسکرو درجه ۱ و ۲

تفاوت بین کمپرسور اسکرو درجه ۱ و ۲ در چیست ؟

نکته ۱ :  آیا  مارک های مختلف واحد هواساز کمپرسور اسکرو برتری خاصی نسبت به یکدیگر دارند؟

بلوکه هواساز استفاده شده در کمپرسور اسکرو معمولا یکی از این مارک ها می باشد که عبارتند از :

روتور کُمپ (Rotorcomp) ساخت کشور آلمان ، ترمومکانیکال(TMC) ساخت کشور ایتالیا ، اِرزِن (Aerzen) ساخت کشور آلمان ، وی اِم سی (VMC) ساخت کشور ایتالیا

تمامی این برندها ساخته شده توسط شرکت های معتبر دنیا هستند .